Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi başvurularını seyahatin amacına göre yapmak başvuru süreci açısından oldukça önemlidir. Doğru evrak vererek başvurunun kısa sürede onaylanmasını sağlayabilirsiniz.
Bu haber 2017-01-09 14:41:32 eklenmiştir.


Almanya vizesi başvurularını seyahatin amacına göre yapmak başvuru süreci açısından oldukça önemlidir. Doğru evrak vererek başvurunun kısa sürede onaylanmasını sağlayabilirsiniz. İş seyahati için Almanya vizesi alacaklar için seyahatin süresi ve içeriği ne tip vize alınması gerektiğinin belirlenmesinde yardımcı olmaktadır. 180 günlük dönemde 90 günden az Almanya’da ikamet edecek olanlar C tipi turist vizesi için başvuru yapmalıdır. İş seyahati proje bazlı bir çalışma, personel değişimi gibi bir nedenle yapılıyorsa ve 180 günlük dönemde 90 günden fazla ikamet etmek isteniyorsa D tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmalıdır. Başvuru amacına göre Almanya vizesi için gerekli evraklar değişiklik göstermektedir.

 

İş Seyahati Başvurularında Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

İş seyahatlerinin içeriği ve süresi belirtildikten sonra vize başvurusu için evrak hazırlama süreci başlar. Firma sahibi ya da girişimci olarak vize başvurusunda buluna  kişilerin istenilen şirket belgelerini hazırlamaları gerekir. Firma çalışanı olarak gidecek kişiler ise çalıştıkları şirketin antetli kağıdına yazılmış, ıslak imzalı bir dilekçeyi evraklarıyla birlikte vermek zorundadır. Şirket sahipleri mal varlıklarını beyan ederken şirket çalışanları da maaş bordrolarını beyan etmek durumundadır. Bunların yanı sıra ziyaret edilecek firmadan davetiye, rezervasyonlar ve gereken durumlarda kişinin tüm masraflarının şirket tarafından karşılanacağını belirten bir dilekçe başvuru sırasında istenmektedir. Eğer iş ziyareti bir fuara katılmak amacıyla yapılıyorsa fuar ya da organizasyon bileti, fuarda standa açılacaksa stand ve fuar için gerekli ödemelerin yapıldığına dair banka dekontu başvuru için istenen evraklar arasında yer almaktadır.

 

İDATA ile Vize Başvurusunda İşlemlerinizi Hızlandırın

 

Vize başvurularından hızlı sonuç almanın etkili yolu deneyimli bir firmadan danışmanlık hizmeti almaktır. Alacağınız danışmanlık hizmetleri vize başvurusu için hazırlamanız gereken evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasını ve başvuru sürecinin firma tarafından takip edilmesini sağlar. Bu durum detaylı hazırlık süreci gerektiren başvurularda oldukça işe yaramaktadır. Vize başvurularında süreye ve niyete bağlı evrakların değişiklik göstermesi, konsolosluğun bazı durumlarda evrakların Almanca tercümesini talep etmesi gibi durumlar ortaya çıktığında hızlı davranmak ve çözüme ulaşmak başvuru sürecinde önemlidir. Özellikle seyahate 30 günden az zaman kalan durumlarda işlemler için destek almak neredeyse zorunluluktur. Almanya vize başvurusu için idata kurumu tam yetkilidir.

 

www.almanyavizesidata.com.tr

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

   
Döviz Kurları
güvenilir bahis siteleri
Karabük Güncel Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TANITIM
Tabelacı
Video
film izle