Sosyal bilgiler dersi

Sosyal bilgiler dersi ortaokullarımızda müfredatta yeri olan haftalık 3 saatlik bir derstir.
Bu haber 2016-11-18 12:22:39 eklenmiştir.


Sosyal bilgiler dersi alanında 2008 yılından itibaren yayın hayatına devam eden sosyalbilgiler.gen.tr sitesi yıl 2016 ve halen daha yayımdadır. Sosyal bilgiler dersinin içeriğini biraz açacak olursak. Tarih, coğrafya ve vatandaşlık derslerinin birleşimlerinden oluşmaktadır. Öğrencilerin sosyal yanını güçlendirerek hayata hazırlayan nadir derslerden biridir. Bu yüzden çok önemli bir yere sahiptir. Sosyal bilgiler dersi öncesinde ortaokullarda Milli Tarih ve Milli Coğrafya dersleri okutulmaktaydı ve daha sonra iki ders birleştirilerek Sosyal bilgiler dersi oldu. Sosyal bilgiler dersi 2005 yılında yapılandırmacı eğitim sitemi ile içeriğinde değişikliklere gidilmiştir. Okul hayatımızda önemli bir yere sahip olan sosyal bilgiler dersi için hazırlanmış sosyal bilgiler gen tr sitemizi tanıtacak olursak.

Sosyal bilgiler alında yayına devam eden sitede öğrenciler için her sınıf ve konu bazında ders notları bulunmaktadır. Öğretmenler ve öğrenciler ders notlarında yani konu özetlerinden yararlanabilirler. Bunun yanında sosyal bilgiler testleri, teog deneme sınavları, konu kazanım testleri fazlası ile yer almaktadır. Sosyal bilgiler yazılı sorularını sitede bulabilirsiniz. Ayrıca rehberlik planları, rehberlik evrakları, veli toplantı tutanakları, etkinlikler, şök tutanakları, zümre toplantıları, bep planları ve formlarını siteden indirilebilir. Sitede yönetmelikler, genelgeler, yönetmelikler, yönetmelik yorumlamaları, eğitim haberleri bölümleri yer almaktadır. Eğitim programları, biyografiler de azımsanacak kadar değildir. Sosyal bilgiler eğitim sitesinde farklı bölümler bulunmaktadır.Sosyal Bilgiler Forum kısmında öğretmen ve öğrenciler görüş alışverişinde bulunduğu gibi eğitim alanında istedikleri evrakları paylaşabilirler.  Sosyal Bilgiler Forum bölümünde konular ilgili kategorilere ayrılmıştır. Sosyal Bilgiler Dosya indirme merkezinde ise evraklar, formlar, programlar, tutanaklar çok detaylı bir şekilde ilgili kategorilere ayırarak yüklenmiştir. Üye olmadan buradan hızlıca bir başka siteye yönlendirme olmadan indirebilirsiniz.  İsterseniz sosyal bilgiler alanındaki çalışmalarınızı buraya yükleyebilirsiniz. Sitede birde sosyal bilgiler galeri bölümü vardır. Galeri bölümünde haritalar, tarihi fotoğraflar burada yer almaktadır.

Sosyal bilgiler dersi hayatının tam kendisidir. Öğrenci bu ders sayesine içinde bulunduğu dünyayı daha iyi anlamasına yardımcı olmaktadır. Sosyal ilişkilerin temelini oluşturan sosyal bilgiler dersinin önemi her geçen gün dünyada ve ülkemizde değeri anlaşılmaktadır.

 

 

ETİKETLER : sosyalbilgiler.gen.tr Sosyal Bilgiler Forum sosyal Bilgiler dosya indirme
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri

   
Döviz Kurları
güvenilir bahis siteleri
Karabük Güncel Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TANITIM
Tabelacı
Video
film izle