Kanvas Tablolar Nasıl Olmalıdır?

Kanvas tablolar, dijital baskı makinelerinden elde edilen ürünlerdir. Kanvas genellikle tuval olarak kullanılan bir tür kâğıttır.
Bu haber 2016-11-18 10:59:36 eklenmiştir.


Pamuk, keten, jüt ve kenevir maddelerinin bileşiminden oluşur. Düz örgü şeklinde imal edilir. Bazı türleri polyester malzemesi kullanılarak yapılır. Özellik olarak ağrı ve yoğun bir yapısı vardır. Kanvas kâğıt türü genelde kumaş olan kanvasın taklidinden başka bir şey değildir.

Kanvas Tablo Kullanım Alanları

İç ve dış mekânlarda kullanılan büyük ve küçük boyda tablolar kanvas türü kâğıtlara basılır. Kanvas tablo günümüzde daha çok evlerin salonlarında bulunur. Yağlı boya tablosu ile benzerlik gösterdiği için mekânlarda dekorasyon amaçlı kullanılırlar.

Çoğu zaman ünlü ressamların üretmiş olduğu resimlerin kopyası, manzara resimleri, şehir ve ülke resimleri ve daha birçok resim türü, kanvas tablo aracılığı ile işlenebilir. Dijital baskı makinelerinden çıktıkları için net ve canlı bir görüntü sergilerler.

Her bütçeye uygun kanvas tablo bulabilmek mümkündür. Kanvas kâğıdı özelliği nedeniyle uzun bir süre özelliğini kaybetmez ve renkleri solmaz. İki türlü baskısı vardır. Mürekkep püskürtmeli baskı makinelerinde yapılan baskı ve toner yapıştırmalı makinelerde yapılan baskı.

Tabloyu satın alacak kişi resmin ne olacağına karar verebilir. İsterse ünlü bir sanatçının resmini, isterse kendi resmini ya da sevdiği insanların resmini tablo üzerine işletebilir. Boyutuna karar verirken de resim çözünürlüğüne dikkat etmek gerekir.

Bu tür tabloları dış mekânlarda da kullanabilirsiniz. Poster ya da afiş olarak kullanım alanı bulur. Üç boyutlu tablo özelliği gösteren türlerini de seçmek mümkündür.

Son zamanlarda kişilerin kendi tablolarını tasarımlamasına olanak veren seçenekler ortaya çıktı. Kişi oluşturacağı tablonun özelliğine kendisi karar verebiliyor.

Kişinin kendi tablosuna karar verebilmesi, aynı zamanda sevdiklerine de hediye edebilmesine olanak sağlıyor. Özelliklerine karar verdiğiniz tabloları, sevdiğiniz insanların resimlerini seçerek karar verebilirsiniz.

 

Doğum gününde, anneler gününde ya da sevgililer gününde hediye etmek için harika ürünlerdir. Eğer ne tasarlayacağınıza karar verememişseniz, http://www.tabloda.com/ sitesini ziyaret ederek, hazır kanvas tablo seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Böylelikle sevdikleriniz için en güzel hediyeyi seçebilme imkânına kavuşursunuz. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

   
Döviz Kurları
güvenilir bahis siteleri
Karabük Güncel Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TANITIM
Tabelacı
Video
film izle