SGK’dan ‘uzatılan eli tutun’ uyarısı

SGK Ankara İl Müdürü İsmail Sevinç, prim borç yapılandırmasının önemli avantajlar sunduğunu belirterek “Süre 25 Kasım’da doluyor. Bu büyük fırsatı kaçırmamak için başvurun. Uzatılan bu eli tutun” dedi.
Bu haber 2016-11-16 09:46:10 eklenmiştir.


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 67 milyar liralık alacağı yapılandırmak için çalışmalarını hızlandırdı. SGK’dan hem vatandaşa hem de işverenlere “Bu fırsatı kaçırmayın’ uyarısı geldi. Star'dan Ercan Baysal'ın haberine göre SGK Ankara İl Müdürü İsmail Sevinç, prim borç yapılandırmasının önemli avantajlar sunduğunu belirterek “Genel Sağlık Sigortası (GSS) dışındaki tüm prim ve borç yapılandırmasında başvuru süresi 25 Kasım 2016 tarihinde doluyor. Bu büyük fırsatı kaçırmamak için başvuruda bulunun. Bir daha ne zaman yapılacağı belli olmaz. Fırsatı değerlendirin. Uzatılan bu eli tutun” tavsiyesinde bulundu.

 

Sevinç, borç yapılandırmasında özellikle geçmişten kalan borcu olanlara önemli oranlarda indirim sağlandığını ifade ederek “Borç yapılandırma ne kadar eskiyse o kadar da kazançlı olunuyor. Örneğin bir işverenimizin 1998 yılında kalma borcu vardı. Eğer yapılandırmadan peşin ödeme seçeneği ile faydalanırsa bu borcu yüzde 92 oranında indirimli olacak. 2008 yılından borcu olan bir başka kişinin borcu ise yüzde 42 oranında azalıyor. 2013 yılından borcu olan bir diğer işverenimizin ise borcu yüzde 21 oranında geriliyor” değerlendirmesinde bulundu.

 

ENGEL KALMIYOR

 

Borç yapılandırmasına başvuranların icra takibi dururken, tatbik edilen hacizler ise ödediği tutar kadar  kaldırılacak ve buna isabet eden teminatlar iade edilecek. İşadamları borcu yoktur yazısı alabilirken, yapılandırmaya müracaat edenlerden teminat aranmıyor. Ayrıca borçların ödenmesi veya borç tutarı karşılığında teminat verilmesi halinde gayrimenkul satışlarının önündeki engel kalkarken, esnaf ve isteğe bağlı sigortalılar da borç yapılandırmasında peşin ödeme yapması veya yapılandırmanın ilk taksitini ödemeleri halinde sağlık imkânından faydalanabiliyor.

 

ÖDEMEDE SEÇENEK ÇOK

 

 

İsmail Sevinç, borç yapılandırması için SGK merkezlerinin yanı sıra il müdürlüğüne de başvuru yapılabileceğini söyledi. Elden ve posta yoluyla müracatın yanı sıra  e-sigorta ile de başvuru imkanı sunulduğunu aktaran Sevinç, kredi kartı ve internet üzerinden de ödeme imkanı olduğunu kaydetti. Sevinç, borç aslı ve borç aslına Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutar için, peşin veya ikişer aylık dönemler halinde 18 taksit imkanı sunulduğunu  söyledi.

ETİKETLER : SGK Prim Sigorta İsteğe Bağlı Sigorta Yapılandırma indirim
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri

Döviz Kurları
Karabük Güncel Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TANITIM
Video
film izle