HGS Bakiye Yükleme

Bu nedenle dilediğiniz yerden HGS bakiye yükleyebilirsiniz. Köprülerden veya otoyollardan bundan sonra rahatlıkla geçebilecek ve trafik beklemeyeceksiniz.
Bu haber 2016-11-09 13:21:30 eklenmiştir.


Trafiğin hayatımıza olumsuz etkilerle tesir etmesi, istenmeyen sonuçları doğurabilmektedir. Öyle ki işimize geç kalabiliyor, istediğimiz yere zamanında varamıyor veya çok önemli bir şeyi kaçırabiliyoruz. Özellikle köprülerde ve otoyollarda oluşan trafik son derece sıkıntılı olabilmektedir. Daha önceki zamanlarda KGS ile yapılan geçişler trafik sorunu oluşturuyor ve uzun kuyruklarla sürücülerin canını sıkabiliyordu. Şimdi ise KGS yerine HGS’nin gelmesi, gerçekten trafiği büyük ölçüde rahatlattı. Artık gişelerde beklemeden geçebiliyor ve rahatlıkla dilediğimiz yerlere gidebiliyoruz. Köprü ve otoyol trafiğini azaltan bu sistem, oldukça kolay ve rahat bir kullanıma sahiptir. HGS kullanmak için artık kartınızı gişede okutmanıza, dur kalk yapmanıza veya uzun kuyruklar beklemenize gerek yok. Aracınızın ön camında bulunan HGS çipi sayesinde ücretler bakiyenizden geçişlerde kesiliyor ve tüm sorunlar ortadan kalkıyor. Bunun için HGS bakiye yükleme yapmanız gerekmektedir. HGS kartınıza yüklediğiniz bakiyeler siz gişelerden geçerken bazı cihazlar tarafından okunuyor ve bakiyeleriniz tahsil ediliyor. Bu sayede uzun kuyruklar oluşmuyor. Peki HGS bakiye yükleme nasıl yapılır?

HGS bakiye yüklemek için öncelikli olarak HGS kartınızın bulunması gerekiyor. Daha sonra bu kartınızı PTTmatiklerden veya PTT şubelerinden doldurabiliyorsunuz. PTTmatik kullanarak bakiye yükleme oldukça basittir. Öncelikli olarak HGS kartınızı PTTmatiğe takıyor ve makinenin yönlendirmelerini uyuyorsunuz. PTTmatiğin ön yüzünde HGS yükleme işlemlerini yapıyor ve rahatlıkla bakiye yükleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda PTT şubesine giderek sıra alabilir ve sıranız size geldiğinde görevli gişeye kartınız ile paranızı vererek bakiye yükleyebilirsiniz. Son derece kolay bir kullanımının olduğunu söylemiştir. HGS yükleme için sadece PTT şubeleri görevli değildir. Aynı zamanda bazı benzin istasyonları ve marketler bile HGS bakiye yükleyebilmektedir. 

Trafik sorununu en iyi şekilde azaltan bir sistem olan HGS, OGS ile birlikte karşılaştırılmaktadır ancak HGS’nin biraz daha avantaj kazandırdığını söyleyebiliriz. OGS ile yapacağınız geçişler için aracınızda cihaz olması gerekmektedir. Bu cihaz ile köprüden veya otoyollardan geçebilmektesiniz. HGS’de ise aracınızın ön camında yapışık bir şekilde bulunan çipli etiket tüm işinizi görmektedir. Geçişlerde hiç durmadan o çip okunuyor ve kartınızdaki bakiye tahsil edilmektedir. Eğer HGS bakiyeniz yoksa ve siz yine de geçtiyseniz, bu sefer ceza alma durumunuz ortaya çıkıyor. Buna da HGS cezası deniyor. HGS cezası ödeme, sizin bakiyeniz olmadan köprüden veya otoyoldan geçmenizden kaynaklanıyor. Bu cezayı ödemek için yine PTTmatiklerden veya PTT şubelerinden işinizi halledebiliyorsunuz. Size gelen bu ceza kesinlikle ödenmek durumundadır. Aksi takdirde HGS sistemini belirli bir süre kullanamayabilirsiniz bile. HGS’nin hayatımıza kattığı yararlardan faydalanmak istiyorsanız, köprülerden ve otoyollardan bakiyeniz bulunmadan geçmeyiniz. Geçtiğiniz zamanlarda da cezalarınızı ödemelisiniz. HGS köprü ve otoyollardaki trafiği azaltan en etkili çözümlerden biridir.

 

KGS gibi zorlu bir sistemin yerine gelen HGS, birçok konuda etkili olmuştur. Trafiği çözmesi en birincil olumlu etkisi diyebiliriz ancak buna bağlı olarak birçok soruna da çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Trafiğin sürücülerin canını sıkmaması ve uzun kuyruklarda onların beklemesi HGS ile atlatılmıştır. Artık bu sistem sayesinde gitmek istediğimiz bir yere tam zamanında gidebiliyor, işimizi aksatmıyor ve çok önemli yerlere zamanında ulaşıyoruz. Hayatımızın aksamasına müsaade etmeyen bir sistem olarak HGS, OGS ile birlikte kullanılmaktadır. HGS gişelerinden çok hızlı ve rahat bir şekilde geçebilir ve gerçekten bekleme derdinden kurtulabilirsiniz. Hem bu sayede trafik yüzünden psikolojiniz de sıkıntı içerisine girmemiş olur. 

ETİKETLER : hgs hgs bakiye yükleme hgs yükleme
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Döviz Kurları
Karabük Güncel Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TANITIM
Video
film izle