Mustafa Kemal Atatürk'ü bir de Ahmet Kaya'dan dinleyin

Ahmet Kaya'nın yıllar önce İbrahim Tatlıses'in sunduğu "İbo Show" programında Mustafa Kemal Atatürk hakkında söylediği sözler sosyal medyada bugünlerde yeniden paylaşılıyor.
Bu haber 2016-10-28 14:58:36 eklenmiştir.


Programda Tatlıses'in, "Mustafa Kemal Atatürk'ü bir de Ahmet Kaya'nın ağzından dinleyelim; bakalım o bize nasıl anlatacak Atatürk'ü" şeklinde konuşmasının ardından sözü alan Ahmet Kaya, Atatürk hakkında şu sözleri söylüyor:

"OLGUNLAŞABİLECEK EN ÜST DÜZEYDE BİR KİMLİKTİR ATATÜRK"

"Şimdi, tabi bir tek gerçek var ki hakikaten de emperyalizme karşı, daha doğrusu 7 düvele karşı savaşmış; kanın, gözyaşının, işgallerin çok yoğun olduğu; köşe bucak her tarafın paylaşıldığı bir zamanda ortaya çıkıp 'ben bu ülkeyi kurtarmak istiyorum, benimle birlikte olmak isteyen insanlar bir adım öne adım atsın' dediği zaman binlerce insan, ama o zamanki yani milyonlarca insan Mustafa Kemal'le birlikte herkes bu konuda ortak bir karar almışlardır. Yalnız o, yani büyük komutanlığın ötesinde duyarlı bir devlet adamı, duyarlı bir kişilik, yani olgunlaşabilecek en üst düzeyde bir kimliktir Mustafa Kemal Atatürk."

"YURTSEVERLİK MİRASINI ÖLENE DEK TAŞIYACAĞIZ"

Kaya, sözlerinin devamında Atatürk'ün bu ülkeyi ne kadar çok sevdiğini ve onun bıraktığı yurtseverlik mirasını ölene dek taşıyacağını şu sözlerle ifade ediyor: "Zaten komutanlık öyle kolay bir iş değil. Yani insanlar savaşlara önderlik yapmakla yalnız komutan olmazlar. İnsanın en büyük komutanlığı, en büyük ruhu ülkesini ve ülkesinin insanlarını sevmesidir. Atatürk bu ülkeyi çok seviyordu. Başından beri seviyordu. Sonuna kadar da sevdi. Bizim ondan devir alığımız bir tek şey var; politik bir takım işlemlerin, karışıklıkların yaşandığı özellikle bu dönemlerde kimseye pek fazla pabuç bırakmadan -en başta sevgili öğretmenlerimize söylüyorum, ki onlar bu konuda bize önderlik eden insanlar, şu anki konuşmamızda bunları anlatmamıza neden olan insanlar, bize kimlik/kişilik veren insanlar; onların da önderliğinde biz onun bıraktığı gerçekten yurtseverlik mirasını ölene kadar taşıyacağız. Ve bu ülke başlangıçta nasıl seviliyorsa sonsuza kadar da insanların sevdiği bir ülke olarak kalacaktır."

Konuşmasının son bölümünde Urfa yöresinin Kurtuluş Savaşı dönemindeki yaşadığı olaylara değinen Ahmet Kaya, "Aslında Urfa'da Kurtuluş Savaşı'na ilişkin, çetelerinin daha doğrusu, Fransızlara karşı savaşta Urfa çetelerinin şıha karşı çıkışı 'Di yeri yeri kumandanlar yeri. Çetelerim gidiyor dönmüyor geri' diye güzel bir türkü vardır" diyerek İbrahim Tatlıses'le "Kolumu Salladım Toplar Oynadı" türküsünü söylüyor.

BUGÜN DOĞUM GÜNÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi sosyal medyada hızla yayılan videoda Ahmet Kaya'nın yurtseverlik vurgusu ve Atatürk hakkında söylediği sözler bir hayli anlam taşıyor. Öte yandan bugün, yani 28 Ekim Ahmet Kaya'nın doğum günü ve sevenleri Twitter'da Ahmet Kaya'yı anıyor...

ETİKETLER : Mustafa Kemal Atatürk'ü bir de Ahmet Kaya'dan dinleyin ahmet kaya twitter tweet sosyal medya haber haberler magazin
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri

   
Döviz Kurları
güvenilir bahis siteleri
Karabük Güncel Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TANITIM
Tabelacı
Video
film izle