Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak?

TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi olan Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonu için az bir süre kaldı. Hayranlarının merakla beklediği Diriliş Ertuğrul yeni sezonu ne zaman başlayacak? Geniş bir hayran kitlesine sahip olan Diriliş Ertuğrul dizisi, Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş yıllarını ele alıyor. Peki Diriliş Ertuğrul yeni sezonu ne zaman başlayacak? İşte Ayrıntılar...
Bu haber 2016-10-12 08:28:01 eklenmiştir.


Diriliş Ertuğrul severlere müjde. Diriliş Ertuğrul yeni sezon için az bir süre kaldı. Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın yaptığı Diriliş Ertuğrul dizisinin 3. sezonu hakkında bilgiler gelmeye başladı. Diriliş Ertuğrul'un 3. sezonunun yayın tarihinin henüz belli olmaması hayranları tarafından eleştirilmeye başladı. Konuyla ilgili olarak Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ Twitter hesabından açıklama yaptı.  İşte o açıklama:

 

"Diriliş Ertuğrul dizisi iki yıldır memleketimizde ve dünyanın bir çok ülkesinde büyük bir heyecan ve merakla yakından takip edilmektedir. Ekip olarak gece gündüz bu ilgiye layık olabilmek için çalışmaktayız. Aynı zamanda dizimizin bu kadar ilgi görmesi bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. Zira marifet iltifata tabidir.

Diriliş Ertuğrul dizisi her yeni yayın döneminde kayı boyunun yolculuk hikayesini anlatırken, tarihsel olarak başka diyarlara misafir olmaktadır. Bu da her yıl yeni bir konsept ve yeni hazırlık sürecini beraberinde getirmektedir. Bu yıl yaşadığımız darbe süreci hazırlıklarımızı menfi yönde etkilemiştir. Yine eğitimler sırasında bir oyuncumuzun ağır bir şekilde yaralanması, çekim takvimini bir hayli ileri atmıştır.

Elimizde olmayan sebeplerden dolayı ve işimizi titizlikle yapma hayreti nedeniyle bu sezon birkaç hafta gecikmeli başlayacağız. Gecikmeden dolayı izleyicilerimizin bizi anlayışla karşılayacağını ümit etmekteyiz. İnşallah Ekim ayı içerisinde Diriliş Ertuğrul dizisi sevenleriyle buluşacaktır."

 

 

Diriliş Ertuğrul 3.sezon ne zaman başlayacak?

Çarşamba gecelerinin vazgeçilmez dizisi haline gelen Diriliş Ertuğrul dizisinin 2. sezonu geçtiğimiz sezon 30 Eylül'de başlamıştı. Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ'ın twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre dizinin Ekim ayı içerisinde yayınlanması planlanıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin 3. sezonunda Bizans döneminin konu alınması bekleniyor.

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ SEZON OYUNCU KADROSU

 

Bir çok dizide olduğu gibi Diriliş Ertuğrul dizisinde de yeni sezona kadroya eklenen oyuncular ses getireceğe benziyor. Peki Diriliş Ertuğrul dizisine 3. sezonda katılan oyuncular kimler? İşte o oyuncular

 

– Batuhan Karakaya

– Çağdaş Onur Öztürk

– Cenk Kangöz

– Erden Alkan

– Elif Sümbül Sert

– Fırat Topkorur

– Gülçin Santırcıoğlu

– Kürşat Alnıaçık

– Osman Albayrak

– Özlem Akınözü

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZSİNİN KONUSU

 

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

 

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

 

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?

 

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SEZON FİNALİ ÖZETİ (61. BÖLÜM)

 

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş “Ertuğrul”un 61.Bölümünde Ertuğrul, yaşanan hengâmede yaralanan ağabeysini obaya getirmiştir. Sungur Tekin’in yaralanması Kayı otağında tansiyonu daha da yükseltir. Gündoğdu, bütün olanlardan Ertuğrul’u sorum tutar.  Tüm yaşananlara, kendilerini dinlemeyen Ertuğrul’un neden olduğunu söyler. İki kardeş arasında sert bir tartışma çıkar. Bu sert tartışmanın üstüne Hayme’nin gelmesi olayı daha da büyütmüştür. Sungur Tekin’in yaralandığını öğrenen Hayme adeta yıkılır. Bu durum bütün iplerin kopmasına neden olmuştur. Nice vakittir Süleyman Şah’ın evlatları arasında yaşananlar, artık durdurulamaz bir hale gelmiştir. Gündoğdu, annesine rest çekerek beylik seçimi için toyu toplamasını ister.  Hayme, oğlunun bu isteğini kabul eder. Gündoğdu, Kayılar’a Bey seçilerek hem Ertuğrul’u durduracağını hem de obasını bütün tehlikelerden kurtaracağını planlar. Ancak, Ertuğrul’ da Kayılar’a bey olmak için aday olmuştur. Her iki kardeş de sıkı bir seçim çalışması yaparlar. Toyda yapılan seçimle Gündoğdu Kayılar’ın yeni beyi seçilir. Bu yaşananların üzerine Ertuğrul artık birlikte yaşamalarının mümkün olmadığını söyler. Ertuğrul kendisine inananlarla birlikte Bizans sınırına göç edeceğini açıklayarak toydan ayrılır. Hayme’nin bütün çabalarına rağmen Ertuğrul bu kararından dönmez. Ayrılık için çalışmalar başlamıştır. 

ETİKETLER : Diriliş Ertuğrul Diriliş Ertuğrul yeni sezonu TRT Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak? Diriliş Ertuğrul 3. sezon ne zaman Diriliş Ertuğrul yeni bölüm ne zaman Diriliş Ertuğrul yayın tarihi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri

   
Döviz Kurları
güvenilir bahis siteleri
Karabük Güncel Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TANITIM
Tabelacı
Video
film izle