Apple'dan Yeni Ürün Ve Yeni Teknoloji

Teknoloji sanki bir tatlı bir müzik gibi duymayan ve etkisine kapılmayan yok ve bu teknoloji denen icadı tüketmeyen de yok günümüzde.
Bu haber 2016-09-16 22:45:30 eklenmiştir.


Teknolojik Devrim

Teknoloji sanki bir tatlı bir müzik gibi duymayan ve etkisine kapılmayan yok ve bu teknoloji denen icadı tüketmeyen de yok günümüzde. Hepimizin bildiği bir şey daha var dokunmatik telefonlar hayatımızın her alanında artık, bankacılıkta, sınav sonuçlarımızda, toplantılarımız da konuşma özelliği için icat edilen telefon mucitleri hiç bir zaman bu kadar çok işe yaracağını söyleyemezdi sanırım yıllar önce karşımıza çıkmaya başlayan bu telefonlar için. Ama artık hiç bir şey eskiye benzemiyor.

Dokunmatik Telefonlar

Dokunmatik telefonlar bile eskimeye yüz tutu artık daha düne kadar böyle bir şey bize imkansız gelirken, şimdilerde her 10 kişiden 9 u dokunmatik telefon kullanıyor dünya oranı böyle. Peki bu kadar içimizde olan bu cihazlar acaba bir gün tarihe karışılıp unutulur mu? Aynı manuel tuşlu telefonlar gibi?
Yeni İphone Modelleri

Yeni iPhone modellerinin ekranları dokunmatik olmayacak mı? sorusu bomba gibi düştü teknolojik çağımıza. ABD Patent Enstitüsü’ne23 Mart 2015 de başvuran Apple, bugünler de ekran ile herhangi bir temasta bulunmadan harekete duyarlı şekilde çalışacak teknolojinin patentini aldı.

Apple Yeni Fikir

Harekete duyarlı bir sitem üzerinde çalışan Apple’ın bu fikir sayesinde kullanıcının ekrana dokunmasına gerek kalmadan, parmağını sadece ekrana yakınlaştırması ile vereceği komutların algılanmasının önünü açması bekleniyor. Akıllı cihazların kullanımın da bir yenilik bu. Bu teknolojinin en önemli özelliği kuşkusuz ki gelişmiş sensörler olacaktır. Gelişmiş sensörlerin ilk adımda tüm dokunuşlar için kullanılmayacağı sadece cihazların kapatılıp açılması ya da uygulamalardan çıkış gibi ufak adımlarda kullanılacağı tahmin ediliyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri

Döviz Kurları
Karabük Güncel Haber
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TANITIM
Video
film izle